Transliuojantis integrinis stiprintuvas AVM CS8.3 Black Edition

Kompanijos AVM („Audio Video Manufacturer“ – įsteigta 1986 m.) įkūrėjas Guntheris Mania ir dabar dirba šioje Vokietijos įmonėje. 2011 m. AVM įsigijo dabartinis jos generalinis direktorius Udo Besseris, kuris pirmąjį stiprintuvą sukūrė būdamas 15 metų. Jo tėvas buvo audiofilas ir, kaip sakė Udo, „turėjo dideles kolonėles ir daug įrangos“. Udo dirbo „Hi Fi“ parduotuvėje, įstojo į Miuncheno universitetą ir studijavo elektroniką. Baigęs studijas, jis 15 metų dirbo „High End“ garso įrangos įmonėje „Burmester“, tapo generaliniu direktoriumi bei dalies akcijų paketo savininku.
Interviu žurnalui „The Absolute Sound“ Udo pabrėžė, jog AVM jį sudomino dėl to, kad tai buvo didelis prekės ženklas, turintis keletą „all in one“ sistemų. Jis jautė, kad tai yra ateitis. 2011 m. srautinis įrašų perdavimas tapo realybe, ir, žinoma, AVM nebuvo sunku įtraukti srautinio perdavimo funkciją į savo „all in one“ sprendimus. Kalbant apie srautinį perdavimą, moderniuose AVM įrenginiuose naudojama technologija „Roon Ready“, įdiegtos „Tidal“, „Qobuz“, „Spotify“ paslaugos. Kyla klausimas, kodėl „Spotify“? Udo Besseris sako, kad reikia sudominti šiuo hobiu jaunimą. „Visi jaunuoliai turi „Spotify“ paskyras. Jų perėjimas prie geresnio garso bus lengvesnis, žesnės raiškos srautinio perdavimo paslaugų, nes baiminasi, kad dėl prastesnės garso kokybės jų prekės ženklams prilips prastas vardas“, – aiškina Udo.
AVM tikslas – aukščiausios kokybės garsas prieinamomis kainomis per įrenginius, kurie gali būti naudojami kaip šeimos gyvenimo dalis. AVM įrenginiai yra nepigūs, bet jų kaina vis tiek nėra kosminė. Be to, jie atitinka modernaus gyvenimo būdo reikalavimus, daugiausia dėmesio skiriant „all in one“ sprendimams. AVM net pradėjo gaminti vinilo plokštelių grotuvus bei jiems skirtus tonarmus ir galvutes. Šiuo metu 15 proc. AVM pajamų gaunama iš vinilo įrangos verslo.
„AVM CS8.3 Black Edition“ (orientacinė kaina 16 500 eurų) priklauso aukščiausio lygio AVM gaminių linijai. 500 W vienam kanalui (4 omų apkrova) užtikrinančiame hibridiniame integriniame stiprintuve įdiegta lempinė pradinio stiprintuvo grandinė (12AX7 lempa). AVM pavyko sėkmingai suderinti lempų technologijas bei didelę galią viename kompaktiškame korpuse įdiegus efektyvią jautrių grandinių izoliaciją bei kitas trikdžių slopinimo priemones, įskaitant ekranavimą tarp plokštės sluoksnių ir kt.
Konstrukcija
Šiame įrenginyje taip pat įrengtas perjungiamas maitinimo šaltinis, danų kompanijos „Pascal“ „Class D“ stiprintuvas , vidinis skaitmeninis analoginis keitiklis (DAC), integruotas transliacinis grotuvas bei kompaktinių diskų grotuvas.Stilingo juodo korpuso viršuje išgraviruotas AVM logotipas, įrengtas langelis, pro kurį galima pamatyti kai kuriuos aparato vidinius elementus. Įrenginys turi paprastą dviejų rankenėlių ir kelių mažų mygtukų valdymo sistemą. Priekiniame skydelyje taip pat yra ausinių lizdas. Įrenginys valdomas infraraudonųjų spindulių nuotoliniu pultu arba parsisiunčiama „iOS“ arba „Android“ programėle. Programėlėje yra keletas naudingų funkcijų, tokių kaip įvesties įvardijimas ir įvesties įjungimas bei išjungimas. Išmaniosios funkcijos, įskaitant „Roon Core“, „Tidal“, „Qobuz“, „Spotify“, „Hi-Res Audio“, funkcionuoja vokiškai tiksliai ir efektyviai.
„AVM CS8.3 Black Edition“ turi „Ethernet“ jungtį srautiniam įrašų perdavimui, vieną USB lizdą, vieną SPDIF koaksialinį įėjimą, du TosLink optinius, vieną AES/EBU, vieną porą RCA ir vieną porą XLR įėjimų. Pastaroji sąsaja gali būti perjungta į firminę AVM funkciją „Home Theater Throughput“. Įrengtas kokybiškas kolonėlių išėjimas, taip pat yra du analoginių išėjimų rinkiniai (vienas RCA ir vienas XLR), koaksialinis ir optinis skaitmeniniai išėjimai.
Garsas
Klausydamiesis „Tidal“ ir „Qobuz“ įrašų, „The Absolute Sound“ ekspertai atkreipė dėmesį, kaip „AVM CS8.3 Black Edition“ atskleidė geriausias lempinės ir tranzistorinės technologijų savybes. Ypač sužavėjo akustiniai instrumentai, gitarų stygos skambėjo tiksliai ir detaliai, tačiau gitaros korpuso rezonansas buvo šiltas ir įtraukiantis. Davido Grismano ir Tony Rice albume „Tone Poems“ du atlikėjai kartu groja skirtingais senoviniais instrumentais – gitara ir mandolina. AVM išryškino kiekvieno instrumento išskirtinumą.Taip pat klausytasi įvairių soulo, vokalinio džiazo atlikėjų Ninos Simone ir Cassandros Wilson, klasikos, fortepijono ir popmuzikos įrašų. Moteriškas vokalas žavėjo nuostabiu trimačiu charakteriu, o garso scena buvo nepaprastai tikroviška ir stabili. Saksofono įrašai taip pat buvo išskirtinai gerai atkurti naudojant „AVM CS8.3 Black Edition“. Trumpalaikės detalės kartu su atlikėjo kūno judesiais ir skleidžiama šiluma suteikė instrumentui sodrų tikrovišką skambesį. Nenuvylė audiofilų mėgstami Ben Webster įrašai „Live at the Renaissance“, „Jazz at the Pawnshop“, kur muzika susimaišo su ne tokiais subtiliais minios triukšmais. Tiesiog pasijunti taip, lyg sėdėtum klube.
Įspūdingas ir įtaigus buvo klasikos įrašų garso scenos plotis. Dideliuose orkestriniuose įrašuose išryškėjo atskiri instrumentai, įspūdinga jų raiška. Schuberto „Trout“ kvintetas, kurį atlieka Yo-Yo Ma, Emanual Axe ir Edgaras Meyeris, puikiai parodė, koks geras yra CS8.3. Vieno instrumento skambesys neužgožė kito. Jie visi skambėjo savo erdvėje, o kiekvienas iš jų turėjo savo trimatį pobūdį ir buvo tinkamo bei proporcingo dydžio.
Išvada
AVM sukūrė aukščiausios kokybės, puikiai veikiantį „all in one“ įrenginį. Techniniu požiūriu sudėtinga užtikrinti tokio lygio funkcionavimą ir HI-FI HIGH END patogumą viename santykinai nedidelių matmenų korpuse, tačiau vokiečių gamintojui tai pavyko. Svarbiausia, kad CS8.3 atkuriamo garso kokybė itin aukšta, ypač aiškiai skamba smulkiausi muzikos įrašų niuansai.Turėti AVM savo svetainėje bus malonu ne tik dėl audiofilinio skambesio, bet ir dėl paprasto eksploatavimo. „AVM CS8.3 Black Edition“ elegantiškai papildo gyvenamąją erdvę ir žavi vokišku tikslumu, nors tas tikslumas niekada netrukdo tikroviškam muzikos skambesiui. AVM atskleidė geriausius lempinės ir tranzistorinės technikos elementus. Tai geriausias „all in one“ įrenginys rinkoje.
Daugiau informacijos apie AVM produktus:
UAB „Matrix“,
Vytenio g. 10, Vilnius,
tel. +370 698 39001
AVM atstovas Baltijos šalyse:
„Referenz Studio“,
Kungu str. 25, Ryga, Latvija,
tel. +371 294 54104, MBL-Audio.lv